
De lente is hét moment voor teambuilding buiten de deur
Zakelijk nieuws landelijkDe zon laat zich vaker zien, de terrassen aan de IJssel stromen vol en de natuur rondom Zutphen kleurt prachtig groen. Voor veel ondernemers in onze regio is dit het teken dat de drukste periode van het jaar aanbreekt, of juist het moment om even adem te halen na de winter. Hoe dan ook: het voorjaar is hét ideale moment om met je team de deur uit te gaan. Uit recent landelijk onderzoek van Pubevents.nl blijkt namelijk dat we in Nederland snakken naar meer onderlinge verbinding, en dat een jaarlijks uitje voor velen eigenlijk niet genoeg is.
De kloof tussen wens en werkelijkheid
In het rapport “Het leukste bedrijfsuitje van Nederland” komt een opvallende discrepantie naar voren. Hoewel de meeste bedrijven traditioneel één keer per jaar iets organiseren, vaak rond de kerst of vlak voor de zomervakantie, zou meer dan de helft van de werknemers (51%) het liefst meerdere keren per jaar met collega’s op pad gaan. Zeker in een tijd waarin hybride werken de standaard is geworden, is de behoefte aan informeel contact groter dan ooit.
In de regio Midden-Nederland, waar Zutphen onder valt, zien we overigens een positieve trend: hier wordt al vaker dan gemiddeld (34%) meerdere keren per jaar een event georganiseerd. Toch blijft er een kans liggen voor lokale werkgevers om hun personeel écht te binden.
Teambuilding wint van spektakel
Je hoeft als ondernemer niet direct een bus te huren naar een pretpark aan de andere kant van het land. Sterker nog, uit het onderzoek blijkt dat de categorie ‘Teambuilding en Spelletjes’ (denk aan een pubquiz of een stadsspel) met 22% de absolute favoriet is. Het gaat de werknemer niet om de duurste activiteit of de meest hippe locatie, maar om de sociale interactie. Maar liefst 91% van de respondenten geeft aan dat gezelligheid en het beter leren kennen van collega’s het allerbelangrijkste is.
Hugo Haarman, directeur van Pubevents.nl, herkent dit spanningsveld tussen budget en verwachting: “De uitdaging is altijd: hoe blijf je origineel en inclusief met een beperkt budget? Vaak wordt er dan toch gekozen voor de veilige weg, terwijl medewerkers juist snakken naar vaker en informeler contact. Een gemiste kans voor de teambuilding.”
Benut de omgeving
Voor bedrijven uit de regio ligt de oplossing letterlijk om de hoek. Het onderzoek toont aan dat medewerkers buiten de grote steden veel meer waarde hechten aan natuur en outdoor-activiteiten (8%) dan hun stedelijke collega’s (4%). Een interactieve speurtocht door de historische binnenstad of een teambuilding-game in de uiterwaarden sluit naadloos aan bij wat werknemers in onze regio prettig vinden: ontspanning, rust en een informele sfeer.
Timing is het halve werk
Nog een belangrijke tip voor de Zutphense werkgever: plan het uitje bij voorkeur doordeweeks en onder werktijd. Werknemers waarderen het enorm als een bedrijfsuitje in Arnhem bijvoorbeeld niet ten koste gaat van hun vrije weekend. Een middag de zaak dicht om samen te schilderen of een quiz te spelen, voelt voor personeel als een oprechte blijk van waardering.
![]()









