
De projectleden van 'Over gezondheid gespROKEN' komen goed voorbereid naar de ouderavond. Foto: PR
Walter Gillijns informeert ouders over vapen en meer
OnderwijsZUTPHEN - Een ouderavond van Walter Gillijns vol met voorlichting over actuele onderwerpen waar kinderen en ouders mogelijk mee te maken hebben. Leden van het projectteam Over gezondheid gespROKEN waren erbij en gaven voorlichting aan de ouders over vapen en de gevaren daarvan.
De informatie werd met passie gedeeld door Heidi Willems en Hacer Yildrim – Ünlüsoy van het project. Er werden filmpjes van #Vapen jouw keuze gedeeld, de werking van vapes kwam aanbod, de werkwijze van de verkopers werd benoemd en hoe het gesprek aangaan met je kind. De ouders reageerden na afloop enthousiast en “ze vonden het fijn dat het bespreekbaar werd gemaakt”. Ook leerkrachten hebben meegeluisterd, “zij vonden het heel pakkend en interessant”, aldus schoolleider Silvia Rouwenhorst. Ze vervolgt: “Het is echt een aanrader, ook voor andere scholen. Het speelt hier nog niet zo onder de kinderen, maar het is altijd goed om alert te zijn.”
Na afloop werd de sTopper uitgedeeld, deze werd erg gewaardeerd. Het is een pakketje in de vorm van een sigarettendoosje met informatie over waar men terecht kan voor hulp bij het stoppen, feiten over de gevolgen van vapen en roken en de winst die stoppen oplevert.
De schoolleider blikt tevreden terug en stimuleert de projectleden: “Het was echt top, ga zo door!” Andere onderwerpen die deze avond aanbod kwamen zijn: gezonde leefstijl, het belang van lezen, veilig online gamen, logopedie en cesartherapie.
Lees meer over de werkwijze en initiatieven van het projectteam Over gezondheid gespROKEN op https://stichtingwaterkwartier.nl/stoppenmetroken of neem contact op met Heidi Willems: h.willems@perspectiefzutphen.nl of 06 - 456 14 991, ook voor de sTOPPER kun je bij haar terecht.










