
Jubileumlezing Karel van Zweden over ‘Wat is een vrij mens?’
MaatschappijZUTPHEN - Op vrijdag 10 juli organiseert de jubilerende Vrijmetselaarsloge Karel van Zweden de vijfde lezing in de reeks. Spreker is Fred Veerman, die ingaat op het thema: ‘Wat is een vrij mens?’.
Tijdens de lezing wordt het begrip vrijheid vanuit cultureel-sociologisch perspectief belicht. Vrijheid wordt vaak als vanzelfsprekend gezien, maar volgens Veerman roept het ook vragen op. Zo komt onder meer de vrijheid van meningsuiting aan bod, inclusief de vraag in hoeverre beledigen en respectloos gedrag daaronder vallen.
Daarnaast staat de paradox centraal dat mensen vrijheid wensen, maar niet altijd de consequenties daarvan willen dragen. De lezing wordt ondersteund met praktijkvoorbeelden en persoonlijke ervaringen van Veerman. Hij woonde en werkte onder meer in het voormalige Tsjechoslowakije en de DDR, en in landen als Zaïre en Kameroen, waar vrijheid volgens hem vaak beperkt bleef tot een kleine elite. Veerman is econoom en bestuurskundige en heeft ruime ervaring als bestuurder en adviseur. Hij was eerder voorzittend meester van loge ‘Karel van Zweden’ en is nog altijd actief als adviseur.
De lezing vindt plaats in het kader van het 175-jarig jubileum van de loge. ‘Karel van Zweden’ is een mannenloge, maar ook vrouwen zijn bij de lezing van harte welkom. Aanmelden vooraf is noodzakelijk vanwege het beperkte aantal plaatsen; vol is vol. Aanmelden kan via de website. Bezoekers ontvangen op de maandag voorafgaand aan de lezing per e-mail een bevestiging.
De lezing begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. Mail voor vragen en reacties.








