Dichter Ingmar Heytze (l) met de muzikanten van Asfaltfeeën. Foto: Luxor

Dichter Ingmar Heytze (l) met de muzikanten van Asfaltfeeën. Foto: Luxor

Concert Asfaltfeeën: een Amerikaans gebed

Cultuur

Zutphen – De Utrechtse band Asfaltfeeën met dichter Ingmar Heytze speelt op vrijdag 18 september in Luxor Theater ‘Een Amerikaans gebed’, een vertaling en bewerking van de gedichten van Jim Morrison op de muziek van The Doors, zoals in 1978 vastgelegd op het album An American Prayer.

In 1978, zeven jaar na de dood van Jim Morrison (1943-1971), verscheen An American Prayer, het negende en laatste studio-album van The Doors, dat te omschrijven is als een wonderlijk hoorspel met poëzievoordrachten door Morrison, soundscapes en natuurlijk geweldige muziek. Volgens toetsenist Ray Manzarek bestaat An American Prayer uit vijf aktes: van Morrisons kindertijd, zijn schooltijd, de tijd waarin hij begint met dichten en geestverruimende middelen, zijn leven als zanger en uiteindelijk een terugblik op zijn leven, werk en filosofie.

15-jarig project
In de totaal verregende zomer van 2011 was Ingmar Heytze artist in residence in kunstenaarsverblijf Het Vijfde Seizoen, een paviljoen op het terrein van de voormalige Willem Arntsz Hoeve naast Den Dolder. Een van de vele projecten waar hij aan werkte behelsde het opnemen van de EP ‘Door de straten’ van en met Asfaltfeeën, toen nog een trio, opgericht door Cor van Ingen, Ellen Deckwitz en Heytze. Deckwitz en Heytze besloten, vanuit gedeeld enthousiasme voor het album, ter plekke An American Prayer te vertalen naar het Nederlands om het ooit uit te voeren met Asfaltfeeën. Om allerlei redenen bleef het project vijftien jaar liggen. Dit voorjaar kwam het er dan eindelijk van. Na de première in het Utrechtse Werftheater is het Zutphense Luxor Theater de tweede plek, waar het project integraal live wordt uitgevoerd.

Aanvang 20.00 uur. Toegang 19 euro. Tickets via de website of aan de kassa in het theatercafé.


luxorzutphen.nl

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant