Bezoekers kunnen genieten van een gevarieerd aanbod kunst. Foto: Adjan Pepers

Bezoekers kunnen genieten van een gevarieerd aanbod kunst. Foto: Adjan Pepers

Kunstenaars tonen werk tijdens KunstTreffen in het Trefpark

Cultuur

WARNSVELD - Na het succes van voorgaande jaren is er ook dit jaar weer een Kunstmarkt in het Trefpark in Warnsveld. Op zondag 31 augustus tonen veertien kunstenaars uit Warnsveld en Zutphen hun werk tijdens de derde editie van KunstTreffen. Bezoekers kunnen tussen 12.00 en 17.00 uur genieten van een gevarieerd aanbod aan schilderijen, sculpturen, fotografie, keramiek, poëzie, mixed media en meer. Alle kunst is te bewonderen én te koop.

Het Trefpark is een levendig burgerinitiatief aan de hoek van de Rhienderinklaan en de Laan 1940-1945, opgezet en onderhouden door buurtbewoners. Sinds acht jaar is het park uitgegroeid tot een geliefde ontmoetingsplek waar het hele jaar door activiteiten plaatsvinden, zoals kinderspelen, jeu de boules-wedstrijden én KunstTreffen – een laagdrempelige markt waar kunst en ontmoeting centraal staan. Bij slecht weer verhuist het evenement naar de recreatieruimte van appartementencomplex Warnsstaete aan de Oranjelaan 11. De toegang is gratis.  

Gevarieerd aanbod van lokale kunstenaars
De deelnemers zijn uiteenlopend in stijl, techniek en achtergrond, wat KunstTreffen tot een rijk en verrassend geheel maakt.

Cornel Pepers schildert met acryl, oliepastel en pastelkrijt in een fantasierijke, figuratieve stijl die ontstaat vanuit intuïtie en beeldgeheugen. Matthijs de la Rive Box maakt sculpturen in diverse steensoorten, waarbij bewerking en vorm elkaar spelenderwijs beïnvloeden. Ton Damen schildert met acryl op doek of paneel figuratieve werken van mensen, dieren, gebouwen en stillevens, met een sterke focus op zeggingskracht.

Madeleine Portielje laat zich raken door natuur, dieren en oude voorwerpen. Ze werkt in aquarel, acryl, pastelkrijt en olieverf, en maakt ook huisdierportretten in opdracht. Canan Topaloglu Hermans werkt met gerecyclede theezakjes die ze na het drogen en naaien omvormt tot vrije, driedimensionale objecten met een poëtische uitstraling. Sandra van de Griendt toont tekeningen, collages en fotografie waarin ze op zoek gaat naar schoonheid en sfeer. Ze vindt inspiratie in details, vervreemdende beelden, schaduwen en spiegelingen — of dat nu op straat is, in de natuur of in een zorgvuldig samengesteld stilleven. 

Antoinet Dubbelman combineert steen, acryl, olieverf en aquarel. De natuur is haar grootste inspiratiebron en komt terug in schilderijen en beschilderde stenen uit Bretagne. Gerrit Roosjen toont expressieve, abstracte schilderijen in acryl, olie- en pastelkrijt, puur gericht op kleur en expressie. Els Bottema maakt keramiek dat is geïnspireerd op oude culturen, architectuur en natuur. Ze gebruikt onder meer raku en saggar als stooktechniek en werkt recent met papierporselein.

Bertje van Delden is dichter én beeldend kunstenaar. Haar schilderijen, tekeningen en kleiobjecten gaan vaak vergezeld van gedichten over vergankelijkheid en natuur. Nicole Karrèr werkt met mixed media, encaustic en collages. Haar vrije werk ontstaat spelenderwijs en wordt vaak gepresenteerd in kijkkastjes, soms met licht. 

Marlies van der Spek werkt met gesmolten glas op metaal en geëmailleerd koper en maakt kleurrijke 3D-objecten die verwijzen naar natuur, symboliek en fantasie. Cisca Waszmann schildert in olieverf met een fijnschildertechniek. Haar werk toont sfeervolle landschappen met bijzondere aandacht voor kleur en licht. Gré Grafhorst boetseert en schildert, en laat zich leiden door de eigenschappen van haar materialen. Ze werkt met porselein, steengoedklei en textuurverrijkende toevoegingen als zand en glas.

Bezoekers worden uitgenodigd om in gesprek te gaan met de kunstenaars, vragen te stellen of zich te laten inspireren.

Foto: Adjan Pepers
Foto: Adjan Pepers

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant