KORT
Was Beethoven bipolair?
WARNSVELD – Cabaretier, pianist en schrijver Mike Boddé verzorgt op donderdag 4 juni in de Martinuskerk in Warnsveld de muzikale lezing Was Beethoven bipolair?. De voorstelling maakt deel uit van het Beethoven Festival Zutphen en begint om 16.00 uur. Kaarten 20 euro, verkrijgbaar via de website.
In deze lezing onderzoekt hij de vraag of componist Ludwig van Beethoven mogelijk leed aan bipolariteit. Daarbij vergelijkt hij Beethovens gedrag en muziek met die van Robert Schumann, van wie vrijwel zeker is dat hij bipolair was. Met pianospel, humor, persoonlijke verhalen en muzikale voorbeelden neemt Boddé bezoekers mee in de wereld van beroemde componisten én zijn eigen ervaringen met bipolariteit.
Lotgenoten- groep huiselijk geweld
ZUTPHEN – Voor mensen die te maken hebben gehad, of nog steeds te maken hebben, met huiselijk geweld start Intact Herstel en Zelfhulp in Zutphen een lotgenotencontactgroep. De groep is bedoeld voor iedereen die ervaring heeft met lichamelijk, psychisch of seksueel geweld in de huiselijke sfeer. De bijeenkomsten vinden eens per twee weken plaats in een veilige en laagdrempelige setting. Deelnemers kunnen er zonder doorverwijzing en kosteloos terecht om ervaringen te delen en te praten over de impact die huiselijk geweld op hun leven heeft gehad of nog heeft. De groep wordt begeleid door ervaringsdeskundige begeleidsters. Voor meer informatie bel 06 - 101 874 86.
Speurneuzen ontdekken Noordveen
ZUTPHEN – Kinderen uit de wijk Noordveen gingen op woensdag 27 mei op avontuur tijdens Speurneuzen in Noordveen. Met een fotospeurtocht bezochten zij verschillende ontmoetingsplekken en maakten zij kennis met organisaties die actief zijn voor kinderen en gezinnen in de wijk. Bij Studio Veldmuis leerden de deelnemers verf maken met natuurlijke materialen en bij Kidsclub Berkelpark konden zij buitenspelen en kennismaken met de locatie. Als afsluiting kregen de kinderen een ijsje. De organisatie (Perspectief, Studio Veldmuis, Kidsclub Berkelpark en Wijkteam Noordveen) kijkt terug op een geslaagde middag.
Op zoek naar de ijsvogel
ZUTPHEN – De Vogelwerkgroep Zutphen organiseert op zondag 7 juni een excursie op en rond de Oude Begraafplaats in Zutphen. Tijdens de wandeling gaan deelnemers op zoek naar onder meer de ijsvogel.
De excursie start om 8.00 uur bij de ingang van de Oude Begraafplaats en duurt ongeveer twee uur. De wandeling is gratis en aanmelden is niet nodig. Zowel leden als niet-leden zijn welkom; honden kunnen niet mee.
De Oude Begraafplaats, ontworpen in 1829 door J.D. Zocher, is een bijzonder groen gebied met oude bomen, glooiend terrein en waterpartijen. Juist deze omgeving maakt het een geschikte plek voor de ijsvogel, die hier al enkele jaren broedt. Tijdens de excursie krijgen deelnemers uitleg over de aanwezige vogelsoorten en de natuur in het gebied.