Padden trekken naar water om zich voort te planten. Foto ter illustratie, bron: Pexels

Padden trekken naar water om zich voort te planten. Foto ter illustratie, bron: Pexels

De Dierenbescherming zoekt paddenoverzetters in Zutphen

Natuur

ZUTPHEN - De Dierenbescherming heeft behoefte aan meer vrijwilligers op de Emmerikseweg in Zutphen die willen helpen tijdens de voorjaartrek van salamanders, padden en kikkers die nu is begonnen. Tot half of eind april trekken duizenden van deze amfibieën vanuit hun winterverblijf naar water om zich voort te planten. Tijdens deze tocht moeten zij drukke wegen oversteken. Met hulp van zogeheten paddenoverzetters wordt voorkomen dat de dieren massaal worden overreden.

Op de Emmerikseweg zijn er te weinig vrijwilligers beschikbaar. De Dierenbescherming zoekt daarom naarstig naar meer vrijwilligers die vanaf nu tot eind april ten minste één avond per week beschikbaar zijn. Paddenoverzetters gaan tussen 18.45 en 21.30 uur op pad om de amfibieën met de hand over te zetten. Deze vrijwilligers nemen zelf een zaklamp en een reflecterend hesje mee. De precieze looproute staat op www.padden.nu.

Aanmelden kan bij Ellie Dautzenberg via oudevoorde@planet.nl. Na aanmelding wordt alle nodige informatie verschaft en wordt men de eerste tijd begeleid door ervaren paddenoverzetters.