
Film en dialoog over Dag Hammarskjöld
CultuurZUTPHEN - Na de inspirerende lezing over Dag Hammarskjöld en zijn mystieke dagboek Merkstenen (20 maart j.l. in de PKN-kerk Zutphen), wordt op dinsdag 27 mei een speelfilm over zijn leven vertoond in filmtheater Luxor in Zutphen. De film werpt een nieuw licht op Hammarskjöld, ditmaal via het witte doek.
De speelfilm uit 2023 richt zich op zijn rol als secretaris-generaal van de Verenigde Naties en in het bijzonder op zijn inzet voor vrede in Congo, tot aan zijn dood in september 1961. De film schuwt het geweld en de complexiteit van het conflict niet. Tegelijkertijd biedt de film een bredere kijk op de persoon Hammarskjöld en zijn idealen, wat – zeker in combinatie met de inzichten uit Merkstenen – volop stof tot napraten zal geven.
Na afloop is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten en van gedachten te wisselen in het theatercafé.
Bijzonder is dat de film, die in het Engels ondertiteld is, niet door een Nederlandse distributeur is aangekocht. Dat maakt deze vertoning in Zutphen uniek.
De film Hammarskjöld is te zien op dinsdag 27 mei om 20.00 uur in Filmtheater Luxor, Houtmarkt 64 in Zutphen. Entree: 11 euro. Meer informatie via Martin Rus: 06 - 120 249 18.