
Burgemeester Vermeulen slaat eerste vat aan: bokbierseizoen geopend
ZUTPHEN - Burgemeester Annemiek Vermeulen heeft maandagmiddag 2 oktober in de Zutphense Burgerzaal het eerste vat bokbier aangeslagen, afkomstig van de Zutphense Hanzestads-brouwerij Cambrinus, en daarmee het bokbierseizoen geopend. Daarna dronk de burgemeester samen met Cees-Jan Adema (directeur van Nederlandse Bierbrouwers) en Cor ten Barge (organisator van de Bokbierdag) het eerste glas bokbier.
Door Gert Meijboom
Het succes van de Nationale Bokbierdag, dat zondag voor de 21ste keer in Zutphen wordt gehouden, was voor de Nederlandse bierbrouwers aanleiding om dit jaar het eerste vaatje in de Hanzestad aan te slaan. De populariteit van bier is groter dan ooit tevoren, de brouwerijen schieten als paddenstoelen uit de grond, je telt als stad niet meer mee als je geen stadsbrouwerij binnen je grenzen hebt, en Zutphen profiteert daar volop van mee. "Zutphen is niet alleen hip en happening", volgens burgemeester Vermeulen. "Maar ook hop en happening." Bier-beleving in optima forma.
400 brouwerijen
Nederland kent meer dan 400 brouwerijen en dit aantal blijft groeien. Met de komst van vele regionale en lokale bierbrouwerijen wordt ook het aanbod aan bokbieren steeds groter. Cees-Jan Adema: "Er is er een heel gevarieerd aanbod met veel verschillende smaaknuances. Hierdoor wordt bokbier ook interessant om in de keuken mee te werken. We zien dat bokbier in de horeca een steeds prominentere rol krijgt."
Bier en spijzen
De Nederlandse brouwers voeren dit bokbierseizoen ook campagne om vaker een bokbier te combineren met culinaire hoogstandjes. Chefkok Dennis Vieberink en biersommelier hebben een aantal food- en bokbiercombinaties samengesteld die onder andere zijn terug te vinden op de website datsmaaktnaarbier.nl. De verwachting is dat dit jaar circa 250 restaurants in Nederland iets met bokbier en spijzen op de kaart hebben staan. Door de opkomst van de bierbrouwerijen in de Achterhoek zien ook de Achterhoekse restaurateurs van 'Wild eten in de Achterhoek' kansen voor het bokbier. Een aantal van hen heeft zich voor de aftrap van het bokbierseizoen door biersommelier - iemand die gespecialiseerd is in bier en bier-spijscombinaties - Arvid Bergstöm, laten inspireren door kennis te maken met de vele verrassende mogelijkheden van bokbier en spijzen.
Bocktail
Een van de primeurs op de Nationale Bokbierdag in Zutphen is de lancering van de zogeheten 'bocktail'. Bokbier is volgens de bierbrouwers nog steeds een mannendrank en daar willen ze met de introductie van dit nieuwe drankje wat aan doen. Vrouwen moeten verleid worden hun glas wijn of water te laten staan en de bocktail te gaan drinken, een cocktail met – onder andere - 40 tot 50 procent bokbier.
-
VIDEO Band geboren uit de lockdown: Four Eyed Faces
19:01
-
Fred Wiersema: ‘Pas op, sommige spullen zijn méér dan goud waard’
5 dagen geleden
-
Jouw relatiegeschenken feestelijk inpakken? Wij geven je 5 tips!
31 dec 2020, 08:59
-
Diefstal in supermarkten Zutphen wordt moeilijker gemaakt
3 dagen geleden
-
Gevolgen van coronacrisis blijven beperkt voor woningmarkt in 2021
3 dagen geleden
-
Leidinggeven kun je leren
29 dec 2020, 09:55
-
Geen Dialect op de Koffie
3 dagen geleden
-
Arriva en Solaris Bus & Coach sluiten overeenkomst voor levering waterstofbussen
3 dagen geleden
-
INTERVIEWSERIE Welke kant willen Achterhoekers op met Nederland na 17 maart?
4 dagen geleden
-
Online open dagen bij het Graafschap College
4 dagen geleden
-
Toename WW-uitkeringen in de Achterhoek lager dan landelijk
4 dagen geleden
-
AUDIO Sander Leest: De Nieuwstadskerk in Zutphen - Glazenier in de schaduw van de kerk
5 dagen geleden
-
VIDEO TROOST: Marise den Bakker omarmt op afstand
6 dagen geleden
-
VIDEO John Post legt schoonheid Achterhoek vast voor thuisblijvers tijdens coronacrisis
6 dagen geleden
-
Zutphense Courant 1849-1941 nu digitaal
6 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
VIDEO Band geboren uit de lockdown: Four Eyed Faces
19:01
-
Fred Wiersema: ‘Pas op, sommige spullen zijn méér dan goud waard’
5 dagen geleden
-
Jouw relatiegeschenken feestelijk inpakken? Wij geven je 5 tips!
31 dec 2020, 08:59
-
Diefstal in supermarkten Zutphen wordt moeilijker gemaakt
3 dagen geleden
-
Gevolgen van coronacrisis blijven beperkt voor woningmarkt in 2021
3 dagen geleden